Meie lugu

Meie oleme Maiu ja Kaupo Mäe, millest sai ka firma nimi inspiratsiooni. Elame Järvamaal, Järva vallas Kaalepi külas Kõrvemaa soode ja rabade vahetus läheduses.

Me kohtusime aastal 1979 õpingute ajal Kaarepere Sovhoostehnikumis, kus saime mõlemad metsandusliku hariduse. Esimeseks töökohaks oli mõlemal Tallinna Rohelise Vööndi Metsamajandi Saku ja Harku metskonnad. Peale abiellumist 1985 aastal elasime Tallinna lähedal Sakus aga hing ihkas maale.

1990 kolisime Järvamaale Albu valda Punamäele täiesti metsade vahele, kus lähim talu oli 5 km kaugusel. Asusime tööle Jäneda metskonda ajani mil metskonnad liideti ja enam metsavahte nii palju ei vajatud. Sellest eluetapist peale hakkasin rohkem huvi tundma taimede vastu, mis kasvavad meie metsades ja mida saab kasutada nii toiduks, kui raviteede valmistamiseks. Terve oma teadliku elu oleme maatöid teinud, loomi pidanud ja oma põllulapikest omanud. Meie hobideks on olnud rahvatants, taimekasvatus, jahindus ja külaelu elavdamine.

Peres on kasvanud kolm poega, neist kaks meie ühised pojad ja üks kasupoeg. Kõik nad on tänaseks juba ise pereinimesed ja oma kodud rajanud.

Mõned aastad tagasi kui tervis enam endine ei olnud ja tuli tõdemus, et ei jõua enam noortega võidu rahmeldada hakkas idanema mõte luua oma firma. 2018 aastal kui mulle määrati osaline töövõimetus oli selge, et tahan edaspidi toimetada oma tempos ja tegevustega, mis meeldivad. Käisin Töötukassa erinevatel koolitustel ja nii valmis äriplaan oma firma loomiseks.

2022 veebruaris, kui tuli teade Töötukassalt, et äriplaan on heaks kiidetud oli rõõm suur meil ja kõigil kes mind sellel teekonnal toetasid.

Nüüd pole muud, kui tegutsema.