Minu kohtumine Irje Karjusega

Kohtusin Irje Karjusega isiklikult esimest korda 29.01.2022 Hortese keskuses Laagris, kus ta pidas loengu „Taimede energeetika“ Lugedes sellest üritusest eelnevalt internetist otsustasin, et teen endale sünnipäeva kingiks päeva endaga.

Irje Karjus ehk Metsamoor on väga vitaalne ja rääkima hakates haarab Sind täiesti endasse nii, et unustad ümbritseva. Hortesesse sisenedes ja natuke ringi käies taimede vahel paelus mind melisside peenar ja üks potike lausa hõikas „võta mind endale“. Peale loengut, kus Irje oli selgitanud, et eri olukordades on Sulle lähedased eri taimed läksin ja otsisin selle melissi uuesti ülesse ja tulime koos koju.

Irje oma loengu alguses avas maagilise kirstukese, mis oli tal täis lillevee pudelitega. Ta lasi meie seas ringi erinevate taimede lõhnadega lilleveed ja palus meil neid nuusutada ja õhku pihustada, et me tunnetaksime, mis taim meile kõige rohkem sümpatiseerib. Imelikul kombel oli mulle selleks taimeks meliss.

Samuti julgustas Irje meid kasutama igapäevaselt tunduvalt rohkem taimi. Siiani olen mina taimi kasutanud kõige rohkem juues erinevaid taimeteesi. Nüüd proovin neid vaikselt poetada ka salatitesse ja smuutidesse.

Irje oma loengus rääkis, et iga taim on energia kandja ja selleläbi sobivad mõned taimed paremini naistele ja mõned taimed meestele. Näiteks nurmenukk on naisenergia kandja, temas on armastuse ja hoolivuse energiat.

Energia liigutamine enda sees tervendab Sind. Naised saavad oma jõu maast ja mehed ülevalt õhust.

Lõpetuseks sain teada, et inimesed kelle sünnipäeva numbris on sees number 3 või number 8 on saanud omale looduse poolt kingituse. Need inimesed on suure empaatia võimega.

Minul on sünnikuupäev 28.

Hea on vahest ennast lahti raputada igapäevarutiinist ja kuulata, kogeda midagi millele igapäevaselt tähelepanu ei pööra. Peale selliseid kogemusi aga avastan nii mõnigi kord ennast mõtlemas ja tähele panemas taimedest ja nende tervendavatest mõjudest uue nurga alt.