Mis on taimetee?

Öeldakse, et pole midagi, mida tassi teega parandada ei saaks ja selles on oma tõde. Ajalooliste juurtega Ida-Aasias on erinevatest kultuuridest pärit inimesed kogu maailmast teed joonud tuhandeid aastaid. Teadus näib seda praktikat toetavat.

Aga mis on tee täpselt? Lühidalt öeldes on tee maailmas populaarsuselt teine jook vee kõrval.

On kolm peamist tee tüüpi: tõelised teed, taimeteed ja maitseteed.

Tõelised teed valmistatakse Camellia sinensise nimelise teetaime teelehtedest ja lehepungadest leotamise teel keedetud vees. Tõelised teed on valge tee, roheline tee, oolong tee, must tee ja pu-urh tee. Mitmed uuringud on näidanud, et teatud teed, nagu roheline tee, võivad tugevdada teie immuunsussüsteemi ja võidelda põletikuga. Need tervisega seotud eelised on seotud tees leiduvate antioksüdantidega.

Taimetee on suur kategooria populaarseid teesi, mis ulatuvad näiteks ingveri teest piparmündi teeni. Vaatamata nimele ei ole taimetee tegelikult „tee“, kuna need joogid ei sisalda tavaliselt teetaimede lehti ega lehepungasid. Taimeteed valmistatakse erinevate taimeosade kuumas või keevas vees hoidmisel. Taimeteed on valmistatud taime juurtest, vartest, lehtedest või õitest. Taimeteed pärinevad taimedest üle kogu maailma. Mõned taimeteed pakuvad tervist edendavaid omadusi ja neid on sajandeid kasutatud looduslike ravimitena. Enamik taimeteesid on kofeiinivabad.

Maitsestatud teed on tõelised teed mille maitsestamisel kasutatakse taimseid komponente. Näiteks üks populaarne maitsetee on Earl Gry tee millel on bergamoti apelsinikoortega lõhnastatud musta tee põhi.

Siinkohal tutvustan mõnda meie valikus olevat taimeteed.

Kummeli tee on üks tuntumaid taimeteesi. Kummel on midagi enamat kui rahustav jook enne magamaminekut. Kummel sisaldab mitmesuguseid bioaktiivseid fütokemikaale, mis toimivad antioksüdantidena.

Teadusuuringud viitavad mitmele võimalikule kummeli kasulikkusele, sealhulgas ka immuunsüsteemi tugevdamisele.

Hea tuju tee koostises on piparmünt, põdrakanep ja meliss. Kui lasta teel tõmmata kuni 4 minutit saate ergutava ja tuju parandava tee mis sisaldab ka C vitamiini. Oma nime sai see tee meie pereringis kui peale väsitavat päevatööd koju jõudnud abikaasale pakkusin tassikest teed. Mõne aja pärast ütles abikaasa, et tuju läks kohe paremaks.

Kusjuures põdrakanepit mis on hea tuju tee üheks koostisosaks kutsutakse meeste taimeks.

Pihlakane õunatee mustarooniaga on tõeline maitsebukett mis on inspireeritud külluslikust sügisest. See on ideaalne tee sügishommikul või lõkke ääres nautimiseks.

Lõpetuseks mõned näpunäited taimeteede nautimiseks.

Kõige ehtsama maitse saamiseks valmista oma taimetee ikka lahtise teega mitte teepakkidega. Olge teadlik tarbija. Ostke kvaliteetne lahtine taimetee ja vältige teesi mis sisaldavad suhkruid ja muid lisaaineid. Taimetee valmistamisel tuleb kasutada kõrge temperatuuriga vett ja lasta 4 – 10 minutit tõmmata kasutades tee sõela või tee palli, et oleks kergem eemaldada taimsed osad.

Taimeteed pakuvad lõputult maitseelamusi kuna on võimalik kasutada tuhandeid erinevaid taimi.
Kindlasti leiate endale meeldiva taimetee mida hakkate nautima ka meie tee valikust.